Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 30.09.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy   i Doktora Kościoła.

We wtorek, wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

W czwartek, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

W piątek, wspomnienie, Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

2. Dzisiaj, przeżywamy parafialny Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami modlą się, uczestniczą w liturgii Mszy św., dając świadectwo swego powołania. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dziękujemy za wspólnotę dzisiejszego dnia i zapewniamy o naszym wsparciu modlitewnym.

3. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 16.00. Podobnie jak w ubiegłym roku obecne na Nabożeństwie Różańcowym dzieci będą losowały figurkę NMP.

4. W sobotę, 6 października odbędzie się Jubileuszowa X Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Wyjazd na to spotkanie z naszej parafii o godz. 730 (z parkingu przy kościele).

5. Poświęcenie różańców Dzieci I-szo Komunijnych w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1600 dzieci przychodzą wraz z rodzicami. Różańce nabywamy we własnym zakresie.

6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania i ich rodzicami.

7. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 1700 zbiórka kandydatów na ministrantów.

8. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. W sobotę po Nabożeństwie Różańcowym zmiana tajemnic dla Kół Różańcowych.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 900 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Saletra Dorota, Saletra Oliwia, Chmielewska Dorota, Chmielewski Jarosław, Radosińska Marta, Kaleta Jadwiga, Noga Ernest.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Kapitulnych.