Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 13.10.2019 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– we wtorek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

– w środę, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– w czwartek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

– w piątek, święto św. Łukasza Ewangelisty 

2. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie Chodźmy”. Wychodząc z kościoła po Mszy św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera dziś ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

3.W dniu jutrzejszym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji zapraszamy Nauczycieli, czynnych i emerytowanych Wychowawców, Katechetów z terenu naszej parafii i nie tylko w poniedziałek na Mszę św. popołudniową.

4. Dnia 18 października będziemy obchodzić święto św. Łukasza, patrona medyków i pracowników Służby Zdrowia. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza w tym dniu do Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła przy ul Wesołej 54 w Kielcach na wspólną modlitwę. O godz. 18.00 rozpocznie się Różaniec w intencji Służby Zdrowia, a o 18.30 Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Jan Piotrowski. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Łukasza w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia naszej diecezji a szczególnie naszej parafii, kapelanów, za chorych i za tych, którzy na co dzień posługują cierpiącym.

5. Od przyszłej niedzieli w kancelarii parafialnej i zakrystii będziemy przyjmować wypominki roczne, półroczne i kwartalne za zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe będą wyłożone w tym tygodniu na ławkach pod chórem. Pamiętajmy w modlitwie za drogich nam zmarłych.

6. Trwa zapisywanie chętnych na dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, drugiego miejsca uwięzienia Prymasa Tysiąclecia oraz Świętej Lipki. 

W tej chwili jest 30 osób. Jeśli zbierzemy ich co najmniej 45-50, pielgrzymka dojdzie do skutku. Zapisy do dziś.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej o 16.00, spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

8. Jak co tydzień są nowe numery prasy religijnej.

9. Wczoraj nasz kościół sprzątały następujące osoby: Zofia Dobosz, Aneta Dobosz, Joanna Skórska, Aniela Furmanek, Elżbieta Fidera, Alicja Jędrzejczyk, Anna Śmiglarska, Janina Olejarczyk. Dziękujemy tym osobom za pracę oraz zakup i przygotowanie kwiatów w kościele. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny – Góra.

Duszpasterze Parafii Leszczyny