OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXX Niedzielę Zwykłą – 25.10.2020r

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy w środę, Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Bpa. nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 na cmentarzu grzebalnym. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1600.

3. W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny 2 listopada, Msze św.  o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. 

W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się    za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św.

W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci wynosić do kontenera lub składać koło kontenera przed bramą, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

4. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe. Od pierwszej niedzieli listopada (1.11) będą czytane nowe wypominki przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.

5. W środę obchodzimy święto św. św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Imieniny obchodzi ks. Jubilat Tadeusz Wojtasiński, pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach. Msza św. w jego intencji o godz. 1700.

6. Dzisiejsze spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców, ze względu na pandemię zostało odwołane.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii włącza się w akcję KSM-u w Polsce p.t.: „Polak z sercem!”, to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. To 3-cia edycja tej ogólnopolskiej akcji, której celem jest pomoc Rodakom w potrzebie. Od 11 do 12 listopada chcemy przeprowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości. W kościele przy ołtarzu M. Bożej będzie wystawiony kosz.

8. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej, co tydzień są nowe numery prasy religijnej („Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne).

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Paulina Tutaj, Edyta Czaja, Renata Dudzik, Renata Pieczaba. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Redlina.