Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Bpa. nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 na cmentarzu grzebalnym. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1600.

2. Jutro Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. 

W dniach 1 – 30 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się    za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św.

3. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w środę, wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

4. Od dzisiejszej niedzieli czytane są nowe wypominki przed mszami    o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy  o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1030, 6-ciu kandydatów zostanie włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii jako ministranci.

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii włącza się w akcję KSM-u w Polsce p.t.: „Polak z sercem!”, to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. To 3-cia edycja tej ogólnopolskiej akcji, której celem jest pomoc Rodakom w potrzebie. Od 11 do 22 listopada chcemy przeprowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości. W kościele przy ołtarzu M. Bożej będzie wystawiony kosz.

7. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej, co tydzień są nowe numery prasy religijnej („Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne).

8. W tym tygodniu nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła. W następną sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina na godz. 9.00.