Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 29.10.2023r.

1. W środę, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w kościele o godz. 700, 900 i 1600. O godz. 1100 Msza św. na cmentarzu grzebalnym. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

2. W czwartek, Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 700, 900 i 1700. O godz. 1630 będą sprawowane uroczyste Nieszpory Eucharystyczne za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św.

4. W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci składać do kontenera, a liście i trawę pod mur obok kontenera, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w sobotę, wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Biskupa.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1630. Nabożeństwo I Soboty o godz. 1630.

7. Od przyszłej niedzieli czytane są nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy  o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

8. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej i różańcu spotkanie formacyjne Kandydatów do Bierzmowania klas VIII. Obecność obowiązkowa.

9. Wczoraj nikt nie przyszedł do sprzątania Kościoła. Zapraszamy do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, kolejne rodziny mieszkające w Radlinie – domy przy trasie po prawej, jadąc od Kielc w stronę Górna.