Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 22.10.2023r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy w sobotę, Święto Św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

2. Dzisiejsza Niedziela jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym modlić się będziemy w intencji Misji, szczególnie w intencji Misjonarzy i wszystkich pracujących na Misjach. We wszystkich kościołach przeprowadzana jest zbiórka ofiar, która w całości przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Te wszystkie zebrane środki tworzą fundusz, dzięki któremu wspierane są najbardziej potrzebujące placówki misyjne.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie organizacyjne
z kandydatami do sakramentu Bierzmowania z klas VII SP wraz z rodzicami. A po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie dziećmi klas III wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę 29 października, po Mszy św. popołudniowej i różańcu spotkanie formacyjne Kandydatów do Bierzmowania klas VIII. Obecność obowiązkowa.

4. Również dzisiaj, przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30, spotkanie Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja i TV Trwam na salce parafialnej.

5. W sobotę 28 października o godz. 1600 spotkanie formacyjne kandydatów na ministrantów na sali parafialnej, obecność obowiązkowa.

6. W przyszłą środę, 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu o godz. 700, 900 i 1600. O godz. 1100 Msza św. na cmentarzu grzebalnym, a po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

7. W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli w Dzień Zaduszny 2 listopada, Msze św. o godz. 700, 900 i 1700. O godz. 1630 będą Nieszpory żałobne za zmarłych polecanych w wypominkach, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

8. W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci składać do kontenera, a liście i trawę pod mur obok kontenera, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza. Za zanieczyszczanie środowiska naturalnego grożą surowe kary, tym bardziej że w sąsiedztwie przepływa rzeka Lubrzanka.

9. W zakrystii lub Kancelarii Parafialnej, przyjmujemy wypominki roczne, półroczne i kwartalne za naszych zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe są wyłożone na ławkach pod chórem. Pamiętajmy w modlitwie za drogich nam zmarłych.

10. Są już do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 34 zł oraz kalendarze misyjne w cenie 10 zł.

11. Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na wykład o. Jana Strumiłowskiego O.Cist.: „Oblicza piękna: błogosławiony Kadłubek”, w najbliższy czwartek o godz. 17.00. Wykład rozpoczyna drugą edycję Akademii Wiara-Kultura-Nauka, organizowanej pod patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy.

12. Wczoraj nasz kościół sprzątały następujące osoby: Martyna Chudzicka, Paulina Dudek, Zuzanna Chrabąszcz. Dziękujemy tym osobom za obecność oraz złożoną ofiarę. Zapraszamy do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, kolejne rodziny mieszkające w Radlinie – domy przy trasie po prawej, jadąc od Kielc w stronę Górna.