Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 17.11.2019r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.

– we wtorek, Bł. Salomeę, zakonnicę.

– w środę, Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

– w czwartek, Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;

– w piątek, Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę;

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Pragniemy serdecznie zaprosić na Mszę św. o godz. 10.30 w czasie której zostaną ustanowieni nowi ministranci. W związku z tym w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 próba liturgiczna dla kandydatów na ministrantów.

3. Z racji zbliżającego się wspomnienia Św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki sakralnej, pamiętamy o naszym Chórze Parafialnym, o Scholi Młodzieżowej i Scholce Dziecięcej, którzy swoim śpiewem ubogacają liturgię Mszy św. i uroczystości kościelne. Wyrażamy im nasze uznanie i wdzięczność oraz życzymy radości z wypełnianej misji. Przy tej okazji zapraszamy zwłaszcza młodzież i dzieci do wzmocnienia szeregów śpiewających grup. Msza św. w int. Chóru, Scholi Młodzieżowej i Scholki Dziecięcej w piątek o godz. 1700, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Scholka Dziecięca spotka się w środę na próbie o godz. 1600.

4. W zeszłą niedzielę obchodziliśmy XI dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym. Dzisiaj po Mszach św. zgodnie z zapowiedzią będziemy mogli złożyć ofiary do puszek przed Kościołem.

5. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 16.00 poświęcenie książeczek dzieci pierwszo-komunijnych. W najbliższą sobotę spotkanie rodziców dzieci I-szo Komunijnych. Prosimy o obecność obojga rodziców o godz. 17.30, po Mszy św.

6. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców z księdzem w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00.

7. Pan Organista rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie opłatków, poświęcone w dniu dzisiejszym na Mszy o godz. 700 , trafią do naszych domów na wigilijny stół. Są one znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej i w tym duchu powinniśmy je przyjmować. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą w całości na potrzeby gospodarcze parafii.

Środa od godz. 900  – Mąchocice ul. Górna od Masłowa od nr.117       i nr. 126.

Czwartek od godz. 900  – Mąchocice cd. ul. Górnej oraz ul. Szkolna.

Piątek od godz. 1000  – Mąchocice ul. Dolna od Masłowa do nr. 103    i nr. 142.

Plan roznoszenia znajduje się w gablocie, przy kościele.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny „Kawiarnia”. Byli obecni: Monika Podstawka, Iwona Musiał, Adam Zacharski, Bazak Elżbieta, Sarek Halina, Kostecka Jadwiga, Jugo Józefa.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny „Kawiarnia.