Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 18.11.2012r

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek, Bł. Salomeę, zakonnicę.

We wtorek, Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W środę, Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek, Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę.

2. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. W rozpoczętym 11 października Roku Wiary, wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, gdy odbędą pielgrzymkę do wskazanego przez Biskupa Ordynariusza sanktuarium i wezmą tam udział w nabożeństwie lub będą się tam modlić. W związku z tym Ks. Biskup Ordynariusz wyznaczył w diecezji Kieleckiej następujące sanktuaria: Kielce (Katedra), Jędrzejów (Bł. Wincentego Kadłubka), Miechów, Pacanów, Piekoszów, Wiślica, Włoszczowa. Będzie można także uzyskać odpust zupełny uczestnicząc w uroczystej Eucharystii podczas organizowanych z okazji Roku Wiary, uroczystości diecezjalnych.

4. Informujemy młodzież studiującą na uczelniach kieleckich o istnieniu Duszpasterstwa Akademickiego w Kielcach, jak również w innych miastach dokąd młodzi udają się dla zdobycia wykształcenia. W gablocie umieszczony jest mały plakat z podstawowymi informacjami dla studentów pochodzących z naszej parafii, które ułatwią dotarcie do Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Kielcach aby nawiązać kontakt.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1600 modlić się będziemy w intencji naszego Chóru parafialnego i Scholi młodzieżowej z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia patronki śpiewu kościelnego, św. Cecylii.

6. Dzisiaj po mszy św. o godz. 900 spotkanie dla kandydatów do Służby Ministranckiej. Zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć przy Ołtarzu podczas Mszy św. i nabożeństw.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 będzie comiesięczne spotkanie słuchaczy Radia Maryja, na którym ks. Wacław będzie kontynuował serię katechez biblijnych.

8. W minioną sobotę nie było sprzątania kościoła ponieważ nie przyszedł nikt z Radlina. W najbliższą sobotę zapraszam więc raz jeszcze kolejnych mieszkańców z Radlina.