Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa 13 kwietnia 2014 r

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa
13 kwietnia 2014 r.

1.    Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową, rozpoczyna Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Znakiem tego wydarzenia są poświęcone palmy.
2.    Młodzież naszej parafii zaprasza na misterium wielkopostne pt. „Umarłem. Jestem”, które wystawi dziś o godz. 19.oo.
3.    W Wielki Poniedziałek (jutro) od godz. 1o.oo będziemy odwiedzać chorych udzielając sakramentów. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
4.    Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii
i kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. 
Podczas tej Mszy św. grupa chłopców przygotowujących się do służby przy ołtarzu zostanie przyjęta do grona ministrantów. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Wielki czwartek do godz. 22.oo.
5.    Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od godz. 8.oo adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpoczniemy drogą krzyżową o godz. 16.oo, po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża zakończona Komunią św. i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. Jedyną ofiarę złożył na krzyżu Jezus Chrystus.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do ilości i do jakości). Starajmy się przeżyć ten dzień w szczególnej powadze i skupieniu.
Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.oo, wg następującego porządku:
–    19.oo – koła różańcowe;
–    2o.3o – chór parafialny;
–    21.3o – młodzież.
6.    Wielka Sobota – dzień przebywania Pana Jezusa w grobie. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.oo do 12.oo co pół godziny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.oo poświęceniem ognia i Paschału, następnie poświęcona będzie woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, po czym sprawowana będzie Msza św. Wigilii Paschalnej. Przynosimy ze sobą paschały rodzinne, które zapalimy od poświęconej świecy paschalnej. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.oo.
7.    Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, poprzedzona procesją, celebrowana będzie o godz. 6.oo rano. Następne Msze św. o godz. 9.oo, 1o.3o, 12.oo i o godz. 16.oo.
8.    Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sprawowanych obrzędach Wielkiego Tygodnia, a także do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy
i Grobie. Kościół w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę otwarty będzie od godz. 8.oo.
9.    Dzisiaj w bazylice katedralnej o godz. 18.oo, na Mszy św. sprawowanej przez ks. Biskupa Ordynariusza, delegacje młodzieży wszystkich parafii diecezji, otrzymają kanonizacyjną iskrę Miłosierdzia –  płomień przywieziony z Łagiewnik oraz symbole Światowych Dni Młodzieży. Lampion i symbole będą umieszczone w kościołach parafialnych a więc i w naszym kościele.
10.    S. Gracjella, dominikanka, nasza rodaczka prosi o zainteresowanie się ozdobami świątecznymi, ręcznie wykonanymi, które prezentuje przed kościołem. Pieniądze ze sprzedaży tych przedmiotów przeznaczone będą na wsparcie zakonnego przedszkola w Tyczynie, diecezja rzeszowska, gdzie siostra pracuje. 
11.    Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Ewa Bujnowska, Janina Gołuch, Janina Hińcza, Celina Kubiec, Bożena Cygan, Weronika Kmiecik, Maria Hińcza, Teresa Kaleta.
W Wielki Czwartek od godz. 9.oo prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców Radlina i w Wielką Sobotę po zakończeniu poświęcenia pokarmów.