Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2013 r

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – NMP Różańcowej
  • Środa – bł. Wincentego Kadłubka, bpa, patrona naszej diecezji

2. Rektor Seminarium w Kielcach przesyła podziękowanie za zorganizowanie parafialnego dnia seminaryjnego, życzliwość i pomoc materialną ze strony naszej wspólnoty.

3. W odpowiedzi na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka oraz w duchu miłości chrześcijańskiej, Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania. Akcję pomocy organizowaną przez Caritas w Polsce będziemy mogli wesprzeć poprzez dobrowolną ofiarę do puszek złożoną po Mszy Świętej.

4. Jak ubiegłymi laty, w niedzielę poprzedzającą 16 października, organizowany jest w Polsce dzień papieski. W tym roku przypada on 13 października, a więc za tydzień. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin  młodzież ta nazywana jest żywym pomnikiem Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania będą mieć swoje spotkania

w następującym porządku: w Mąchocicach Kapitulnych w środę o godz. 17.00,

na salce przyparafialnej w sobotę: o 10.00 – młodzież z Leszczyn, o 11.00 – z Radlina, o 12.00 – z Cedzyny.

6. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie dla przyszłych rodziców i chrzestnych.

7. W środę, po Mszy św. i różańcu zapraszamy dzieci klas III oraz ich rodziców na spotkanie przygotowujące do rocznicy I Komunii św.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic.

Obecni byli: Wioletta Szymczuch, Maria Kaleta, Anna Karyś i Monika Szymczuch. Na sobotę zapraszamy do pomocy kolejnych mieszkańców Mąchocic.