Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2013 r

 1. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • Wtorek – św. Teresy od Jezusa
 • Środa – św. Jadwigi Śląskiej
 • Czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego
 • Piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty
 1. Dziś przeżywamy w Kościele dzień papieski. Po Mszy św. możemy złożyć ofiarę na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 2. Za tydzień, w niedzielę, rozpoczyna się Tydzień misyjny pod hasłem: Miłosierdzie Boże dla całego świata. Chcemy, aby dobra nowina dosięgła cały świat, który potrzebuje miłosierdzia. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na misje.
 3. Z ostatniej pielgrzymki kół różańcowych do Piekoszowa, parafia otrzymała dar od pielgrzymów w postaci materiałów będących zaopatrzeniem kielicha. Składamy im serdeczne podziękowanie i zapraszamy na najbliższą sobotę, do prowadzenia modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, dlatego na różańcu będziemy modlić się za nauczycieli, wychowawców i pracowników szkolnictwa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Dodatkowe spotkanie różańcowe połączone z krótką katechezą dla młodzieży i dorosłych jest w piątek o 19.00. Dzieci zaś, z pomocą rodziców, mogą wziąć udział w konkursie różańcowym.
 5. Jak co roku, organizujemy parafialną pielgrzymkę dziękczynienia na Jasną Górę. W drodze powrotnej odwiedzimy także sanktuarium MB w Leśniowie. Serdecznie zapraszamy. Wyjazd w sobotę 9 listopada. Koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Prefekta.
 6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – czas porządków na grobach najbliższych. Pamiętajmy też, że nieocenionym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa, ofiarowana Msza św. i zyskane odpusty. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne czytane w każdą niedzielę – są jedną z form pamięci o zmarłych – przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu pamiętajmy, aby śmieci wynosić do kontenera przed bramą. Nie wyrzucamy śmieci za ogrodzenie cmentarza.
 7. W przyszłą niedzielę, po ostatniej Mszy św. – spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic.
  Obecni byli: Janusz i Julianna Zielińscy, Aniela Pedrycz, Marta i Natalia Kropisz, Sylwia Woźniak, Ola Woźniak, Sylwester Pałys i Marzena Wilczyńska. Na sobotę zapraszamy do pomocy kolejnych mieszkańców Mąchocic.