Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 06.01.2013r

1. Dzisiaj podczas każdej mszy świętej będzie poświęcenie kadzidła i kredy (poświęconym kadzidłem okadzamy dom, mieszkanie, a kredą naznaczamy drzwi). Jeśli ktoś nie ma w domu kadzidła i kredy, będzie mógł je nabyć przed kościołem. Jest to dzień pomocy misjonarzom, których wspieramy modlitwą i ofiarą pamiętając, że kilku naszych rodaków jest zaangażowanych w działalność misyjną kościoła. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 900 będzie spotkanie dzieci przystępujących w tym roku do I – szej komunii i ich rodziców.

3. 4 stycznia w wieku 92 lat, zmarła pani Stanisława Macek, przez długie lata gospodyni na plebanii w Leszczynach. Pogrzeb będzie we wtorek 8 stycznia. Msza św. w naszym kościele o godz. 1200 , po czym nastąpi wyprowadzenie zwłok na cmentarz w Sukowie.

4. Porządek kolędy na ten tydzień:

W poniedziałek od godz. 930 : Cedzyna przy trasie od Kielc z obu stron, dwóch księży.

W środę od godz. 930 : Cedzyna – domy przy zalewie i przy trasie szybkiego ruchu (za groblą), jeden ksiądz.

W czwartek od godz. 1600 : Cedzyna uliczka – numery 166, 172, 174, 176 przed p. Piotrowską i koło p. Dudzika, jeden ksiądz.

W piątek od godz. 1400 : Cedzyna za Kawiarnią w kierunku Masłowa – domy z numerem 1, jeden ksiądz.

W sobotę od godz. 930 : Radlin Ogrodzenie i domy przy lesie, jeden ksiądz oraz Radlin Ulica, drugi ksiądz.

5. W dniach od 27 kwietnia do 5 maja bieżącego roku organizowana jest z naszej parafii Pielgrzymka na Rok Wiary do: Watykanu, Rzymu, Neapolu i Padwy oraz innych znanych miejsc we Włoszech. Zgłoszenia do końca lutego i szczegółowe informacje u ks. Prefekta oraz na tablicy ogłoszeń.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Leokadia Kwaśniewska, Mieczysław Prachtor, Grzegorz Prachtor, Józef Parkita, Mariusz Banak, Małgorzata Krawczyk, Daniel Dudek, Agnieszka Luśnia, Edyta Kmiecik, Stanisława Karyś, Stefania Fijałkowska, Wiesława Kmiecik, Sikora Marianna, Stanisława Chaba, Anna Tutaj, Edyta Czaja.

W sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.