Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny 30.12.2012r

1. Jutro w poniedziałek kończy się rok 2012, msza św. i nabożeństwo o godz. 1700, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszelkie dobro od niego otrzymane, przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także będziemy prosić o błogosławieństwo na rok 2013.

2. We wtorek pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kościół przeżywa go jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. W środę, wspominamy, Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Podczas każdej mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy (poświęconym kadzidłem okadzamy dom, mieszkanie, a kredą naznaczamy drzwi). Jeśli ktoś nie ma w domu kadzidła i kredy, będzie mógł je nabyć w tygodniu w zakrystii a w niedzielę przed kościołem. Jest to dzień pomocy misjonarzom, których wspieramy modlitwą i ofiarą pamiętając, że kilku naszych rodaków jest zaangażowanych w działalność misyjną kościoła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misji.

5. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia po mszy św. o godz. 900 będzie spotkanie dla dzieci I -szo komunijnych i ich rodziców.

6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękuję za ofiary mieszkańcom Cedzyny Góra i Podmąchocic. Jak każdego roku ofiary złożone z racji kolędy będą miały swoje konkretne przeznaczenie. W perspektywie przed parafią staje konieczność powiększenia cmentarza grzebalnego. Trzeba więc zacząć gromadzić fundusze potrzebne na tę inwestycję. Na ten więc cel przeznaczona jest tegoroczna kolęda.

7. Porządek kolędy na ten tydzień:

W środę od godz. 1600 Cedzyna – domy przy szkole i ul. za sklepami w kierunku Cedzyny Góra, 1 Ksiądz.

W czwartek od godz. 1600 Cedzyna Piaski (kilka domów) i uliczka koło pana Kwiatkowskiego, 1 Ksiądz.

2 Ksiądz uliczka koło Pana Kurpia Jerzego nr. 178 i 180.

W piątek od godz. 930 Cedzyna Kawiarnia 1 Ksiądz od pana Plebańskiego. 2 Ksiądz od pana Stanisława Dudzika.

W sobotę od godz. 930 Cedzyna przy trasie prawa strona od Kielc z obu stron.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Mirosława Koruch, Jacek Krajcarz, Janina Krajcarz, Teodora Janik, Maria Bujak, Daniel Bujak, Stefan Iwański, Małgorzata Gała, Karolina Gała, Maria Januszek.

W sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.