Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2015 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
– w poniedziałek, święto św. Młodzianków, męczenników.
– w sobotę, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

2. W czwartek, 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2015. W tym dniu o godz. 17.00 Msza Święta i specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za nasze grzechy, a także prosić o błogosławieństwo w 2016 roku.

3. W Nowy Rok, 1 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę, a więc o 700, 900, 1030, 1200 i 1600.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Na godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo i zmianę tajemnic wszystkie Koła Różańcowe.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

6. W dniach 19 – 25 lipca 2016 r. w naszej diecezji będziemy gościć pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Z tej racji potrzebna będzie dla nich baza noclegowa. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć pielgrzymów w swoich domach podczas Światowych Dni Młodzieży prosimy o zgłaszanie swojej woli w zakrystii lub podczas wizyty duszpasterskiej.

7. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się: w przygotowanie wystroju kościoła do świąt Bożego Narodzenia, budowanie szopki oraz dekorowanie choinek. Dziękuję na ręce ks. Władysława: p. Annie Kmieć i p. Joannie Kundera, p. Jurkowi Snopkowi, p. Bernadecie Zębała, p. Dorocie Tokarskiej, p. kościelnemu, klerykom oraz młodzieży z KSM-u. Podziękowania kieruje także w stronę chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej, którzy przez ostatnie dni ubogacali liturgię pięknym śpiewem kolęd.

8. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą
i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii. Prosimy o pojazd na godz. 9.30.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– we wtorek (29 grudnia) – Mąchocice Górne numery od 1b do 35 (p. Obara Marek) – dwóch księży z obu stron

– w środę (30 grudnia) – Mąchocice Górne od p. Siewierskiego Mirosława, a następnie od numeru 37 do 56 (p. Sadłos) – wóch księży z obu stron

– w czwartek (31 grudnia) – Podmąchocice – dwóch księży z obu stron

– w sobotę (2 stycznia) – Ameliówka, Golica i ulice przy szkole – jeden ksiądz. Mąchocice Kapitulne od krzyżówki (p. Harczuk) do krzyżówki z ulicą przy szkole – drugi ksiądz.

Ofiary z kolędy są przeznaczone na budowę cmentarza.

 

9. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina.
W środę byli obecni: Mańka Janina, Mańka Edyta, Wiśniewska Zofia, Wiśniewska Anna, Kwaśniewska Krystyna, Mazur Helena. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.