Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 29.11.2015 r.

1. W kalendarzu liturgicznym  Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, Św. Andrzeja Apostoła;
– w czwartek, Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
– w piątek, Św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.

2. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Współczesna kultura zawłaszczyła i zeświecczyła Boże Narodzenie, sprowadzając wszelkie przygotowania do czynności zewnętrznych, zakupów, sprzątania, itd. Tymczasem przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oznacza wyostrzenie naszego spojrzenia wiary na obecność Chrystusa wśród nas, tu i teraz. Adwent przychodzi aby obudzić nas ze snu, jakim jest obracanie się tylko wokół trosk doczesnych, lub przyjemności życia i by pobudzić naszą tęsknotę za Bogiem żywym i nadzieję spotkania z nim.

3. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo. W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 6.30 a z udziałem dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach.

4. Adwent umożliwia nam także spotkanie z Chrystusem w Rekolekcjach,  które rozpoczną się w najbliższą niedzielę 6 grudnia, prowadzić je będzie O. Maciej Kowalski z zakonu Św. Trójcy (popularnie zwanym zakonem Trynitarzy). Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się (wraz z gimnazjum) i pracującej będzie sprawowana o godz. 9.00. Dzieci przychodzą na swoją Mszę św. o godz. 10.30. Z racji Św. Mikołaja, na tej Mszy św. mogą być niespodzianki. Inne Msze św. (7.00, 12.00, 16.00) dla dorosłych z naukami ogólnymi, spowiedź w środę 9 grudnia. Program kolejnych dni rekolekcji będzie podany za tydzień.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź dla odprawiających I-sze piątki od godz. 16.00, ale generalnie okazja do spowiedzi będzie w rekolekcje. W sobotę o 16.30 Różaniec dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

6. 5 grudnia w Peru (Ameryka Południowa) odbędzie się beatyfikacja dwóch misjonarzy franciszkańskich ? o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Ponieśli oni śmieć męczeńską z rąk terrorystów z Komunistycznej Partii Peru ? Świetlisty Szlak? dnia 9 sierpnia 1991 roku w peruwiańskiej miejscowości Pariacoto w Andach. O. Zbigniew i o. Michał będą pierwszymi misjonarzami ? męczennikami, którzy zostaną wyniesieni na ołtarze. Więcej informacji o ich życiu i męczeństwie można znaleźć w gablocie oraz na stronie internetowej: http://meczennicy.franciszkanie.pl/

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczny Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych zbiórka do puszek organizowana pod patronatem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

8. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki wg. planu:
Poniedziałek od godz. 900 ? Radlin od Górna (do nr. 145).
Wtorek od godz. 900 ? Radlin cd. od nr.114.
Środa od godz.  900 ? Radlin od drogi niestachowskiej do szkoły.
Czwartek od godz.  900 ? Cd. Radlina (do nr. 40).
Piątek od godz. 900 ? Dokończenie Radlina przy trasie do Kielc.
Sobota od godz. 1200 ? Radlin Ogrodzenie i domy przy lesie.
Plan roznoszenia znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni:
Obara Bogusław, Grzelak Dorota, Gil Stanisława, Szyszkowska Danuta, Hrabąszcz Janina, Cichońska Stanisława, Obara Helena.
W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina, lewa strona w kierunku Kielc.