Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 25.02.2018r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Tomasz Nowak z zakonu  Dominikanów. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele (przeczytać program).

2. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes”  jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu zbierane są ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

3. 2 marca w piątek br. odbędzie się kolejna Nocna Droga Krzyżowa, pod hasłem „Krzyżu święty, nade wszystko”. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się o godz. 2000 Mszą św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Kieleckiej, Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce – Dąbrowa), ul. Północna 4. Przemarsz trasą z Kielc – Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest o godz. 800 w sobotę (3 marca).

Nocny przemarsz 37 km. to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić relację z Panem. W ubiegłym roku NDK wzięło udział około 400 osób. Trasa jest bardzo trudna (długość, różnica poziomów wysokości, czas przemarszu, nocna pora), ale zwiększająca się co roku liczba uczestników świadczy o tym, że naprawdę warto podjąć to wyzwanie. Chętni do uczestnictwa w tym nabożeństwie, zgłaszają się do ks. Dariusza.

4. Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej zaprasza  rolników do Matki Bożej na Jasną Górę 4 i 5 marca (niedziela – poniedziałek) na spotkanie połączone z modlitewnym czuwaniem przed Obliczem Jasnogórskiej Pani. Program podany jest w gablocie.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny przy szosie. Byli obecni: Sobierajska Katarzyna, Prusek Edyta, Zając Alojzy, Zając Aleksandra, Dziedzic Janina, Dudek Bogusława, Domaszko Irena, Salwa Barbara.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyna przy szosie.