Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2018r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich  Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa dla dzieci w czwartek  o godz.1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek  o godz.1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1830. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.15.30. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości.

2. W przyszłą, Niedzielę (25 lutego) rozpoczniemy  Rekolekcje Wielkopostne.

O godz. 700 Msza św. z nauką dla wszystkich.

O godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i  gimnazjum.

O godz. 1030 swoją Mszę św. mają dzieci.

O godz. 1200 Msza św. z nauką ogólną.

O godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nabożeństwie Msza św. Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w najbliższą niedzielę.

Rekolekcje będzie prowadził O. Tomasz Nowak z zakonu  Dominikanów.

3. II Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest w kościele Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w Sali parafialnej.

5. Spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek w piątek 23 lutego o godz. 1900.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny przy szosie prawa strona. Byli obecni: Kaczmarczyk Halina, Kapiński Marian, Kurp Michał, Maciejski Dariusz, Kowalik Aniela, Adamiec Teodora, Kapińska Teresa.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyna przy szosie prawa strona.