Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu 13.12.2015 r.

1. Przeżywamy Adwent, w minionym tygodniu uczestniczyliśmy w rekolekcjach przystępując do spowiedzi, starajmy się w stanie łaski oczekiwać na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. O Matce Bożej, zwanej Roraty, sprawowanej w dni powszednie tygodnia o godz. 630 rano, od środy połączonej z Nowenną do Bożego Narodzenia. Dzieci przychodzą w tygodniu na Mszę św. o godz. 1700 (przynoszą ze sobą lampiony).
2. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabyć przed kościołem lub w zakrystii. Świece te są znakiem naszej ofiary złożonej w związku z tegorocznymi  świętami Bożego Narodzenia na pomoc dzieciom z rodzin ubogich.
3. W ubiegłą niedzielę odbyło się w naszym kościele spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem (było dużo dzieci i bardzo miła atmosfera, zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie internetowej parafii). Chciałbym w tym miejscu podziękować Św. Mikołajowi i Stowarzyszeniu Św. Jacek za organizację i udział w spotkaniu.
4. Pan Organista  w tym tygodniu kończy roznoszenie opłatków po parafii: Poniedziałek od godz. 900 – Mąchocice Dolne od Masłowa (do nr. 107).
Wtorek od godz. 900 – Mąchocice cd do uliczki przy Szkole.
Środa od godz.  900 – Mąchocice Dolne (Zakaniów).
Plan roznoszenia znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne.
6. Jutro w poniedziałek, po Mszy św. popołudniowej krótkie spotkanie rodziców Dzieci I-szo komunijnych w Kościele a następnie na salce z panią, która będzie szyć stroje komunijne.
7. W niedzielę 20 grudnia na Mszy św. o godz. 1200 gościć będziemy zespół „Cantus Hilaris” z Zespołu Szkół Nazaretanek im. Królowej Jadwigi w Kielcach. Będą uczestniczyć  z  nami w liturgii, a po Mszy św. dadzą  krótki koncert. Będzie można nabyć płytę z kolędami w wykonaniu tego zespołu.
8. Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które przeznaczone są na rozbudowę cmentarza.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam na sali parafialnej.
10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni:
Czaja Alicja, Hińcza Janina, Gołóch Janina, Hińcza Maria, Kmiecik Weronika, Pieczaba Maria, Mazurczak Bronisława, Kmiecik Małgorzata, Ksel Stasia, Waldon Barbara. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina, lewa strona w kierunku Kielc.