Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 19 kwietnia 2015 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w czwartek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. A w sobotę święto Św. Marka Ewangelisty.

2. Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy akcję związaną ze Światowym Dniem Młodzieży pod tytułem Kluczowa Pomoc.
Przedmiotem akcji jest klucz – jeden stary klucz nie ma zbyt dużej wartości, co innego zebrane w dużej ilości i sprzedane jako surowiec wtórny mogą być mocną walutą.
Adresatami akcji są niepełnosprawni i chorzy, którzy mimo pragnień, nie mogą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, z powodu bariery finansowej.
Pomóc może praktycznie każdy, kto przetrząśnie dom w poszukiwaniu starych, niepotrzebnych kluczy i przyniesie je za tydzień do nas do kościoła, mamy wyznaczoną na to specjalną skrzynkę, która znajduje się na stoliku pod chórem, obok gazet.
3. 9 maja 2015r. odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie. Organizowany jest wyjazd autokaru z naszej parafii (koszt 40 zł). W programie także pobyt w Ojcowie przy „kościółku na wodzie” i w Pustelni Błogosławionej Salomei w Grodzisku.
4. Próby dla dzieci klas III przed Pierwszą Komunią Świętą w czwartek i piątek o godz. 1730.
5. Dziś po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w Sali na plebanii.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 1800, spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek.
7. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach zaprasza na dzień otwarty w liceum, 28 kwietnia 2015r. w godzinach od 1500-1800 (ul. Słowackiego5).
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Sańpruch Maria, Barcicka Małgorzata, Piwko Dorota, Kuzka Agnieszka, Karyś Anna, Karyś Daria, Kupis Kamil.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.