Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocna) 12 kwietnia 2015 r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą dzisiaj przeżywamy kończy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i jest świętem patronalnym Caritas. Dziś rozpoczyna się także 70 Tydzień Miłosierdzia. Starajmy się wspierać modlitewnie i materialnie dzieła Caritas. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.

2. Dzisiaj o godz. 1930 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Leszczynach zaprasza na inscenizację pt.: „Do Damaszku”.

3. W naszej parafii chcemy zainicjować akcję związaną ze Światowym Dniem Młodzieży – Kluczowa Pomoc.

Przedmiotem akcji jest klucz – jeden stary klucz nie ma zbyt dużej wartości, co innego zebrane w dużej ilości i sprzedane jako surowiec wtórny mogą być mocną walutą.

Adresatami akcji są niepełnosprawni i chorzy, którzy mimo pragnień, nie mogą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, z powodu bariery finansowej.

Pomóc może praktycznie każdy, kto przetrząśnie dom w poszukiwaniu starych, niepotrzebnych kluczy i przyniesie je za tydzień do nas do kościoła, mamy wyznaczoną na to specjalną skrzynkę, która będzie znajdować się na stoliku pod chórem obok gazet.

Oddane tutaj mają wielokrotnie wyższą wartość niż w zakurzonej szufladzie.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Leszek Nowicki, Małgorzata Dudzik, Stefan Dudzik, Sylwester Dudzik, Piotr Dudzik, Stanisława Osełka, Anna Kmieć, Elżbieta Osełka, Stanisława Michta, Anna Krzyszkowska, Karol Kmieć.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.