Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 04.03.2018r.

1. Przeżywaliśmy w minionym tygodniu rekolekcje, wiele z nas przystąpiło do spowiedzi. Trwajmy w łasce uświęcającej i postanowieniach wielkopostnych  uczestnicząc w  nabożeństwach, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, rozważając Mękę Pana Jezusa.
2. Zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej. Dzięki temu wsparciu Caritas prowadzi hospicja, pomaga w leczeniu i rehabilitacji chorych, wspiera ubogie rodziny i dzieci, opiekuje się osobami bezdomnymi i starszymi. Przekazując 1% na Caritas wspieracie dzieła miłosierdzia Kościoła. Na plakatach w gablocie i ulotkach (pod chórem) znajdziemy szczegółowe informacje.
3. W najbliższą niedzielę tj. 11 marca w Centrum Szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Mąchocicach Kapitulnych w remizie strażackiej. Od godz. 1000 do godz. 1400 zostanie przeprowadzona „zbiórka krwi”. W imieniu osób, którym dar krwi pomoże w ratowaniu zdrowia, a nawet życia Organizatorzy serdecznie dziękują.
4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny przy szosie. Byli obecni: Alicja Staszewska, Teresa Tyburska, Elżbieta Sumara, Renata Przybylska, Anna Siudak, Teresa Tofil, Grażyna Luciak, Jolanta Woś, Dorota Salwa.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie.