Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu obchodzimy:

– we wtorek, 13 marca – 5. rocznica wyboru papieża Franciszka; pamiętajmy
w modlitwie o Ojcu Świętym.

2. Zbliża się czas kolejnej rocznicy narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar jego osoby, za nauczanie i posługę oraz obecność świętego Papieża na świętokrzyskiej ziemi. Tę naszą wdzięczność wyrazimy poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Florczyka, w piątek 23 marca 2018 r. o godz. 18.30, w kościele parafialnym w Masłowie. Po zakończeniu Mszy Świętej weźmiemy udział w tradycyjnej już Drodze Krzyżowej z kościoła parafialnego na lotnisko. Na tę Drogę Krzyżową prosimy przynieść lampiony.Naszą wspólną modlitwę zakończymy przy pomniku Św. Jana Pawła II, wzywając Jego wstawiennictwa dla nas, dla naszych rodzin oraz wypraszając miłosierdzie Boże dla naszej Ojczyzny i dla całego świata.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

4. Dzisiaj, tj. 11 marca w Centrum Szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
w Mąchocicach Kapitulnych w remizie strażackiej. Od godz. 10.00 do godz. 14.00 zostanie przeprowadzona „zbiórka krwi”. W imieniu osób, którym dar krwi pomoże w ratowaniu zdrowia, a nawet życia Organizatorzy serdecznie dziękują.

5. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszej Niedzieli Kieleckiej m.in.artykuł:”Śladami Patronów – św. Jan Chrzciciel i parafia pod Telegrafem w Kielcach”; a w Gościu Niedzielnym m.in.: „Lista Schindlera w koloratce ? księża ratujący Żydów”.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary mieszkańcom Cedzyny. Były to następujące osoby:Maria, Stanisława i Helena Dudzik, Alicja Zebrzowska, Alfreda Śniowska, Maria Styczeń, Zofia Pietruszka, Lucyna Urbańska, Maria Młynarczyk, Ewa Książek, Piotr Olejarczyk.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy parafian z Podmąchocic.