Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą 21.01.2018r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W środę, Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.

W czwartek, święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

W piątek, Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W sobotę, Bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa.

2. Trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół zachęca wiernych aby także w osobistej modlitwie prosili Ojca Niebieskiego o dar jedności wszystkich Chrześcijan.

3. W czwartek 25 stycznia przypada 4 rocznica świeceń biskupich Ordynariusza Diecezji Kieleckiej, Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. Polecamy Ks. Biskupa modlitwie naszych parafian.

4. W nocy z 4 na 5 lutego parafie naszego dekanatu będą miały czuwanie nocne na Jasnej Górze. Czuwanie rozpocznie się Apelem jasnogórskim i skończy się przed 3 w nocy. Lista chętnych z naszej parafii do uczestniczenia w czuwaniu jest ciągle otwarta. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.

5. Dziękujemy zespołowi dziecięcemu z Kielc „Józefowe Kwiatki”, który pięknie śpiewał na Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 na Sali parafialnej spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Radia Maryja i grupy modlitewnej „Margaretka”.

7. W przyszłą niedzielę 28 stycznia o godz. 16.00 Msza św. z udziałem kandydatów  do bierzmowania i ich rodzicami. Po Mszy św. kandydaci otrzymają karty do zaliczeń. W tym roku Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży 15 czerwca, Ks. Biskup Marian Florczyk.

8. Kolęda w naszej parafii dobiega końca. W poniedziałek (22 stycznia) Leszczyny od pierwszego domu od Bęczkowa do nr. 123b 1 Ksiądz od godz. 14.00.

Radlin lewa strona od Kielc od uliczki z dystrybucją gazu do końca (do stacji benzynowej), 3 Księży od godz. 14.00.Rodziny które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie będą mogły to uczynić we wtorek, zgłaszając swoją wolę pobłogosławienia domu w zakrystii lub kancelarii. Raz jeszcze dziękujemy za ofiary złożone z racji kolędy, za wszelką życzliwość i gościnność. Dziękujemy za transport szczególnie tym którzy, bywało, musieli parokrotnie robić kurs aby podwieźć Księży.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Kawiarnia. Byli obecni: Sarek Halina, Bazak Elżbieta, Bazak Dorota, Szczypała Anna, Zacharski Adam, Zacharska Bożena, Zacharska Bronisława, Podstawka Józef, Podstawka Monika, Musiał Iwona, Jugo Józefa, Szczypała Stanisława.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.