Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 28.01.2018r.

1. W piątek – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Ten dzień w Kościele poświęcony jest życiu konsekrowanemu. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 i 1700. Poświęcenie świec po każdej Mszy św. A na Mszy św. o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. poświęcą świece.
2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W środę, Św. Jana Bosko, kapłana.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1615 a w sobotę o godz. 1630 Nabożeństwo Różańcowe i zmiana Tajemnic.

4. W nocy z 4 na 5 lutego parafie naszego dekanatu będą miały czuwanie nocne na Jasnej Górze. Czuwanie rozpocznie się Apelem jasnogórskim i skończy się przed 3 w nocy. Lista chętnych z naszej parafii do uczestniczenia w czuwaniu zostaje dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zamknięta.

5. Dzisiaj Msza św. o godz. 16.00 z udziałem kandydatów  do bierzmowania i ich rodzicami. W tym roku Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży 15 czerwca, Ks. Biskup Marian Florczyk.

6. Organizowany jest z naszej parafii wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do WSD Salezjanów w Krakowie, w dniu 18 lutego 2018r. (I niedziela Wielkiego Postu, wyjazd o godz. 12.00). Chętni mogą się już zapisywać w zakrystii lub kancelarii u ks. Krzysztofa (bilet 20zł. + koszty przejazdu autokarem). Zapraszamy szczególnie młodzież.

7. Dziękuję panom Żakowi Tomaszowi, Wiąckowi Pawłowi za wymianę żarówek w zewnętrznym oświetleniu Kościoła.

8. Zachęcamy do obejrzenia filmu fabularnego w Telewizji Trwam dziś o godz. 17.00 pt.: „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie.

9. Próba scholi teraz będzie w każdą niedzielę przed Mszą św. na salce o godz. 9.45.

10. Wyjazd do kina dla scholi i ministrantów w sobotę 3 lutego o godz. 9.30. zapisy w zakrystii.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Kawiarnia. Byli obecni: Zawadzki Wiesław, Bieniek Marian, Januchta Mariola, Dobosz Lidia, Matysek Urszula, Kaczmarczyk Jolanta, Kukiałka Stanisława, Dobosz Krzysztof, Dobosz Julia, Dobosz Weronika, Padachowicz Elżbieta, Kukiałka Agnieszka.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.