Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 17.04.2016 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w sobotę obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Podczas Mszy św. w tygodniu modlić się będziemy o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.

 3. W środę po Mszy św. popołudniowej spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 5. Informujemy, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

 6. Z naszego dekanatu Masłowskiego jest możliwość wyjazdu na pełny tydzień do Krakowa na XXXI Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach od 25 do 31 lipca bieżącego roku. Zapisy do końca kwietnia, zgłaszać się można w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowe informacje można uzyskać u opiekuna grupy dekanalnej. Kontakt do niego można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 7. Jest jeszcze dostępny kolejny numer biuletynu Stowarzyszenia „Św. Jacek”. Można się w niego zaopatrzyć przed kościołem i przy okazji złożyć dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na organizację kolejnych akcji wśród dzieci i młodzieży.

 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebanii.

 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina, lewa strona od Kielc. Byli obecni: Edward Dziuba, Patryk Radek, Grażyna Gała, Aneta Raczyńska, Stanisława Chaba, Anna Chaba.

  Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina, lewa strona od Kielc.