Wizyta ks. biskupa Mariana Florczyka w ZS w Mąchocicach Kap.

W dniu 07.04.2016 roku w ramach biskupiej wizytacji do Zespołu Szkół w Mąchocicach Kapitulnych przybył ksiądz biskup Marian Florczyk wraz ks. dr Grzegorzem Jędrzejczykiem, ks. proboszczem Ryszardem Zaborkiem oraz ks. prefektem naszej szkoły – Władysławem Świątkiem.

Ks. biskup Florczyk został przywitany przez pracowników szkoły, uczniów, rodziców przybyłych na to spotkanie. Następnie uczniowie przedstawili akademię przygotowaną na tę wyjątkową okazję: recytowali utwory ks. Jana Twardowskiego oraz zaprezentowali piękne piosenki, a potem wręczyli Księdzu Biskupowi niespodziankę – ogromnego misia, który zajął zaszczytne miejsce naszego Gościa.
Biskup zaproponował, by sprezentowanego misia przekazać na cele charytatywne, tj. na rzecz dzieci niepełnosprawnych podczas spotkania z chorymi w dniu 3 czerwca na lotnisku w Masłowie, na co dzieci z radością się zgodziły.
W czasie spotkania bp Florczyk mówił o miłości do ziemi świętokrzyskiej. Podkreślił jej walory. Wspomniał o znaczeniu Świętego Krzyża jako szczególnego miejsca w chrześcijaństwie. Przypomniał, że to właśnie woj. świętokrzyskie jest kolebką chrześcijaństwa w Polsce. Biskup podkreślił znaczenie dialogu: szkoła-rodzina-Kościół, tym samym wyraził swoje zadowolenie z obecności i możliwości wspólnego spotkania. Podkreślił, że w wychowaniu dzieci niezastąpioną rolę odgrywają rodzice, gdzie szczególnie ważna jest obecność obojga rodziców w życiu i rozwoju każdego dziecka. Zapewnił, że Kościół wspiera rodziny, zapewnia duchowe oparcie i pomoc, pragnie brać udział w życiu polskich rodzin, ale też zaznaczył, że to przede wszystkim rodzice są fundamentem katolicyzmu w swoich rodzinach oraz są odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci w duchu chrześcijaństwa i miłości.

 

Cała wizyta Księdza Biskupa przebiegała w atmosferze pełnej wzruszeń i ciepłych słów, ale także żartów.

 

 

BĄDŹ POZDROWIONY GOŚCIU NASZ !!!!!