Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 15 marca 2015 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła, w czwartek, czcimy Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

2. W minionym tygodniu dzieci szkół podstawowych naszej parafii przeżywały rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy Dyrekcjom poszczególnych szkół za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, wychowawcom  i nauczycielom za opiekę nad poszczególnymi grupami. Dziękujemy za zorganizowanie transportu dla dzieci, szczególnie p. Dyrektor z Mąchocic Kapitulnych i p. Wójtowi Gminy Górno.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartki o godz. 1700, dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 1700, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1530.

4. Tradycyjnie już w Wielkim Poście Rozprowadzane są przez Caritas baranki wielkanocne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16 00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej na plebani. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc ofiarą Katolickie Media.

6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Obecni byli: Januchta Janina, Karyś Anna, Stachura Karolina, Stępień Anita, Szymczuch Monika, Kaleta Maria, Gała Dorota, Michcik Halina, Bugajska Renata, Bugajski Bartosz.

 

W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.