Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 22 marca 2015 r.

1. W tym tygodniu, w środę, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Modlimy się w intencji ochrony i ratowania życia, aby było ono chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Można także podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej o godz. 1800 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

2. W środę na Mszy św. o godz. 1700 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci. Chłopcy odbiorą też swoje stroje komunijne.

3. Zbliżamy się do najważniejszych dni Wielkiego Postu w liturgii Wielkiego Tygodnia, uobecniających Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa i dających nam możliwość przeżywania tych wydarzeń. Podkreślają to zasłonięte krzyże i obrazy w kościele.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Natomiast Sumę rozpoczniemy poświęceniem palm na zewnątrz.

5. Tradycyjnie już w Wielkim Poście rozprowadzane są przez Caritas baranki wielkanocne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji.

6. W przyszłą sobotę o godz. 1800 spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Obecni byli: Maciołek Ewa, Jarosz Izabela, Januchta Joanna, Goraj Kinga, Hrabąszcz Edyta, Hrabąszcz Piotr, Woźniak Sylwia, Woźniak Bartosz, Kaleta Iwona, Chrzan Aleksandra.

 

8. W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.