Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 31.01.2016 r.

1. We wtorek – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

Ten dzień w Kościele poświęcony jest życiu konsekrowanemu. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie  zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 i 1700. Poświęcenie świec po każdej Mszy św. A na Mszy św. o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne i poświęcą świece. Wcześniej o godz. 16:30 będzie spotkanie rodziców z fotografem na sali parafialnej.


2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W piątek, Św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

W sobotę, Św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.


3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1600 a w sobotę o godz. 1630 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.


4. W czwartek 4 lutego na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się coroczne czuwanie wiernych z parafii dekanatu Masłowskiego. Możliwość wyjazdu z parkingu przy kościele w Dąbrowie o godz. 17:40, powrót rano. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku włącznie.


5. W parafii Św. Wojciecha w Kielcach od soboty 13 lutego godz. 19:00 rozpocznie się cykl Katechez Przedmałżeńskich przygotowujących do zawarcia sakramentu. Zachęcamy młodych, aby skorzystali z tej okazji.


6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kaczmarczyk Mariusz i Zdolińska Małgorzata. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.