Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Najświętszej Trójcy

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

Msze święte w tym tygodniu o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Po sumie o godzinie 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy.

Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po mszy świętej o godzinie 1700 Procesja Eucharystyczna, natomiast po sumie dzieci I-wszo Komunijne i   rocznicowe (dziewczynki i chłopcy), uczestniczą w procesji Bożego Ciała w uroczystych strojach.

 

W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi we wtorek po nabożeństwie czerwcowym zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów (zwłaszcza klas II).

Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi  Święto Dziękczynienia pod hasłem:”Dziękujemy za dar życia i rodzinę”, po mszach świętych zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Dziękujemy za dar ołtarza bierzmowanym, jest to kustodia, naczynie liturgiczne w którym przechowywana jest Hostia w tabernakulum.

Msze święte z poświęcenia pól dla mieszkańców Radlina i dla mieszkańców Cedzyny w Boże Ciało o  godzinie 1100, a dla mieszkańców Kopcówek w przyszłą niedzielę o godzinie 1600.

Wyjazd pielgrzymów do Lichenia w piątek. Z Radlina – szkoła 600 ; Z Leszczyn przy Kościele 610; Z Mąchocic Krzyżówka 615

Od kilku tygodni korzystamy już z nowych ławek w kościele. Są to ławki od strony nawy Matki Boskiej i Świętego Jacka, a także ławki w nawie głównej. Koszt tych uzupełnień to 36 tysięcy złotych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Cecylia Pedrycz,  Małgorzata Sańpruch, Jerzy Snopek, Barbara Kundera, Beata Kaczmarczyk, Patrycja Kaczmarczyk, Łucja Kubiec, Anna Kura, Janina Kubiec, Krystyna Sito.

W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców z Leszczyn.