Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą

W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

  • W poniedziałek Świętego Barnabę, Apostoła;
  • We Wtorek Błogosławionego Józefa Pawłowskiego, prezbitera z grona 108 męcznienników II wojny światowej;
  • W środę Świętego Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po mszy świętej o godzinie 1700 procesja do czterech ołtarzy i poświęcenie wianków.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiaj o godzinie 1600 msza święta dziękczynna z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla mieszkańców Kopcówek i Leszczyn Skała z racji poświęcenia pól.

Stowarzyszenie Święty Jacek pragnie poinformować, że w miniony piątek (08.06.2012) w porozumieniu ze Świętokrzyskim Zakładem Przewozów Regionalnych zorganizowano dla dzieci ze szkół z terenu naszej parafii (Cedzyny, Radlina, Mąchocic i Leszczyn) przejażdżkę Ciuchcią Express Ponidzie z licznymi atrakcjami, między innymi przejazd nowoczesnym pociągiem kursowym (ED 72) z Kielc do Jędrzejowa. Podróżując ciuchcią z Jędrzejowa do Umianowic, dzieci podziwiały piękne zakątki Ponidzia. W wycieczce wzięło udział 46 dzieci oraz 6 nauczycieli i 3 członków Stowarzyszenia Święty Jacek. Z dziećmi spotkali się Dyrektor Zakładu Przewozów Regionalnych Robert Zaborski, jak również wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni:

w środę: Janina Mróz, Janina Jaros, Janina Bujnowska, Teresa Święcik, Irena Święcik, Zofia Kobiec;

w sobotę: Rafał Lutwin, Małgorzata Ozga, Aneta Krawczyk, Halina Radek, Krzysztof Łakomiec, Aneta Michcik, Marzena Jaguś.

W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.