Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 20.03.2016 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach świętych obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, czego znakiem są poświęcane dzisiaj palmy.

 2. W Wielki Poniedziałek od godz. 1000 będziemy odwiedzać chorych udzielając sakramentów. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

 3. Codziennie przed mszą św. możliwość spowiedzi do środy włącznie.

 4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Podczas tej mszy św. dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. dziękować będą za dar Eucharystii. Jako wyraz wdzięczności złożą kwiat, a po Mszy św. pozostaną jeszcze na krótkiej adoracji. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 2200.

 5. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od rana adoracja w Ciemnicy. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1630 po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża zakończona Komunią św. i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu nie odprawia się mszy św., jedyną ofiarę złożył na Krzyżu Jezus Chrystus. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do jakości i ilości). Starajmy się przeżyć ten dzień w szczególnej powadze i skupieniu.

  Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2300, wg następującego porządku:

  1900 Koła Różańcowe

  2000 Koła Gospodyń

  2100 Młodzież

  2200 Chór Parafialny

  Adoracja indywidualna do godz. 2300.

 6. Wielka Sobota dzień przebywania Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1200 co pół godziny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900 poświęceniem ognia i paschału, następnie poświęcona będzie woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, po czym sprawowana będzie msza św. Wigilii Paschalnej. Przynosimy ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2200.

 7. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzedzona procesją, celebrowana będzie o godz. 600 rano. Następne Msze św. o godz. 900, godz. 1030, 1200, o godz. 1600

 8. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sprawowanych obrzędach Wielkiego Tygodnia, a także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Kościół w Wielki Piątek i Wielką Sobotę otwarty będzie od godz. 800.

 9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej na plebani.

 10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina lewa strona od Kielc.

  Zapraszamy w Wielki Czwartek od godz. 900, a w Wielką Sobotę po zakończeniu poświęcenia pokarmów kolejnych mieszkańców Radlina.