Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2016 r.


 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła, w sobotę, czcimy Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 2. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową, rozpoczynająca w liturgii Kościoła Wielki Tydzień, ustanowiony w celu przeżycia przez wiernych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, usłyszymy także Ewangeliczny opis Męki Pańskiej, który wprowadzi nas w przeżycia całego Tygodnia. Na każdej mszy św. poświęcenie palm, a sumę rozpoczniemy poświęceniem palm na zewnątrz przy ołtarzu polowym (jeśli na to pozwoli pogoda).

 3. Komunikat o XXXI Światowym Dniu Młodzieży w wymiarze Diecezjalnym w Niedzielę Palmową.

 4. Chorych będziemy odwiedzać, udzielając Sakramentów Świętych, w Wielki Poniedziałek od godz. 1000. Zgłaszamy chorych w zakrystii.

 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 6. 18 marca 2016r. w kościele parafialnym w Masłowie z racji zbliżającej się kolejnej rocznicy narodzin dla nieba Papieża Św. Jana Pawła II i 25 rocznicy Jego pobytu w Kielcach i Masłowie sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp. Mariana Florczyka o godz. 18.30. Po Mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa z kościoła na lotnisko. Proboszcz parafii w Masłowie zaprasza do udziału w tych nabożeństwach.

 7. Dziękujemy za złożone ofiary na dzisiejszą tacę która , przeznaczona jest na rozbudowę parafialnego cmentarza grzebalnego.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16 00 spotkanie Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej na plebani.

 9. Komunikat dla rodziców dzieci I-szo Komunijnych. Przymiarka strojów dla dzieci komunijnych w czwartek 17 marca na salce parafialnej.

  O godz. 16.00 – S.P. Leszczyny, 17.00 – S.P. Mąchocice, 18.00 – S.P. Radlin, 18.30 – S.P. Cedzyna.

 10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina lewa strona od Kielc. Byli obecni: Komorowska Monika, Kołodziejska Teresa, Kołodziejska Bronisława, Kołodziejski Przemysław, Komorowska Maria, Krajcarz Iwona, Wojtaszek Lucyna, Smela Helena, Kraska Małgorzata. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina lewa strona od Kielc.

   

 11.