Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2015 r.


1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła, odpust w parafii Dąbrowa.
2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
We wtorek, Św. Filipa Nereusza, prezbitera;
W czwartek, Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana; 
W piątek, Św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę;
3. W dniu wczorajszym nasz rodak Diakon Maksymilian Michcik przyjął święcenia Prezbiteratu w kościele Św. Michała Archanioła w Pawlikowicach koło Wieliczki. Cieszymy się wraz z nim i życzymy mu potrzebnych łask na drodze kapłańskiego życia.
4. We wtorek, 2 czerwca, o godz. 1800, młodzież klas trzecich gimnazjum naszej parafii, przyjmie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana Sakrament Bierzmowania. W związku z powyższą uroczystością we wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie wszystkich kandydatów, obecność obowiązkowa. W sobotę natomiast o godz. 1600 spowiedź kandydatów i ich rodzin.
5. W najbliższy czwartek na Mszy św.  o godz. 1700 modlić się będziemy o powołania do kapłaństwa. Uczestniczyć będą przedstawiciele Seminarium zarówno z grona profesorów jak i alumnów, zapraszamy więc wszystkich a zwłaszcza grupy modlitewne, kandydatów do bierzmowania, dzieci, do udziału w tej liturgii. Jest to już trzeci rok trwająca modlitwa wszystkich parafii diecezji w trosce o powołania do służby Bożej.
6. W przyszłą niedziele jak było ogłaszane wcześniej odbędzie sie V Marsz Życia połączony z Festynem Rodzinnym. Rozpocznie go Msza św. w Bazylice Katedralnej o godz. 1230, po której o godz. 1400 zaczynając na Placu Najświętszej Maryi Panny uczestnicy Marszu przejdą ulicami miasta do Parku im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn przygotowany przez Caritas z licznymi atrakcjami, konkursami i nagrodami.
7. Dzisiaj poświęcenie pól – ciąg dalszy. I ksiądz od godz. 1415 Radlin.   II ksiądz od godz. 1415 Cedzyna i Cedzyna Góra i w Leszczynach przy Krzyżu od strony Cedzyny.
8. 28 maja w czwartek, wyrusza pielgrzymka dzieci I-szo Komunijnych z naszej parafii do Łagiewnik, centrum JP II i Mogiły. W trzecim autokarze są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z Mąchocic, Radlina i Cedzyny o godz. 715. Autokary spotykają się w Leszczynach o godz. 730 i stąd wyjedziemy w kierunku Krakowa.
9. Przypominamy o podawaniu intencji mszalnych zarezerwowanych wcześniej.
10.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Anna Gołąbek, Marcin Gołąbek, Stefania Jamrożek, Agnieszka Bednarz, Bronisława Ryś, Bernadeta Zębała, Elżbieta Gołąbek, Marta Gołąbek, Katarzyna Gołąbek,
Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.