Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31 maja 2015 r.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek , Św. Justyna, męczennika;

W środę, Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

W piątek, Św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

2. We wtorek, 2 czerwca, o godz. 1800, młodzież klas trzecich gimnazjum naszej parafii, przyjmie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana Sakrament Bierzmowania. W związku z tym przygotowanie kościoła do uroczystości przez rodziców młodzieży w poniedziałek po nabożeństwie.
3. W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600.    Po sumie o godz. 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, tradycyjnie, o przygotowanie ołtarzy. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna,  natomiast w niedzielę, po sumie. Dzieci, które     w tym roku  przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, uczestniczą w procesji    Bożego Ciała w uroczystych strojach komunijnych. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, w środę, po nabożeństwie , zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów (zwłaszcza klas II i III).
4. Rozpoczynamy wkrótce miesiąc czerwiec, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najśw. Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700.    W niedzielę po mszy św. o g.1600.
5. W przyszłą niedzielę obchodzimy doroczne Święto Dziękczynienia, dzień ten przypomina że prawdziwym Wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia i zawierzania Bogu Ojcu. Po Mszach św. w tym dniu będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na budowę Świątyni.
6. W tym tygodniu także, przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, z tej racji spowiedź w piątek  od godz.1600.
7. Dzisiaj zakończenie majówek po Mszy św. o godz. 1600 przy figurze Matki Bożej na placu za kościołem. Przy tej okazji wraz ze Stowarzyszeniem „Święty Jacek” dziękujemy za uczestniczenie w majówkach przy kapliczkach w miejscowościach naszej parafii.
8. W ubiegłą sobotę 23 maja, odbyła się zapowiadana wcześniej gra terenowa dla młodzieży, zorganizowana przez grupę rekonstrukcyjną „Jodła”, polegającą na poznawaniu historii Polski i wydarzeń z czasów partyzanckich z ostatniej wojny. Całość sfinansowana została przez Fundację Banku Zachodniego „Ambitna Młodzież”. Uczestnicy otrzymali koszulki patriotyczne, a całość zakończyła się wspólnym ogniskiem. Dziękuję za zorganizowanie całości tego spotkania Stowarzyszeniu „Św. Jacek”.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Padło Kazimierz, Wiktor Karolina, Fornal Adrian, Gołąbek Teresa, Kaleta Jacenty.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Leszczyny Skała i  Kopcówki.