Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2015 r.

1. W kalendarzu liturgicznym  Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek, Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

2. Dzisiejsza niedziela kończy Rok Liturgiczny Kościoła.  Przed nami Adwent, czas przygotowujący nas do przeżycia uroczystości Świąt Bożego Narodzenia.  Rekolekcje parafialne rozpoczną się  w II Niedzielę Adwentu 6 grudnia i trwały będą do środy 9 grudnia.


3. Dziękuję pielgrzymom, którzy byli na Jasnej Górze, za ofiarę, którą złożyli na Kościół. Msza Św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin będzie sprawowana w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

4. Pan Organista  rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie opłatków, poświęcone w dniu dzisiejszym na mszy o godz. 700 trafią do naszych domów na wigilijny stół. Są one znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej i w tym duchu powinniśmy je przyjmować. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą w całości na budowę cmentarza.

Poniedziałek od godz. 900 – odmąchocice, Mąchocice Golica, Ameliówka.

Wtorek od godz. 900 – Mąchocice Górne.

Środa od godz.  900 – Cedzyna za sklepem, Cedzyna Góra i część Kawiarnia.

Czwartek od godz.  900 – Cd. Cedzyna Kawiarnia, za Groblą i przy Szkole.

Piątek od godz. 900 – Cedzyna Piaski i Cedzyna przy trasie w kierunku Kielc – prawa i lewa strona  – (bez uliczek).

Sobota od godz. 900 – Cedzyna przy trasie w stronę Kielc (uliczki po lewej i prawej stronie).

Plan roznoszenia znajduje się w gablocie, przy kościele.

5. W dniu dzisiejszym a więc 22 listopada ma swoje miejsce Św. Cecylia, patronka śpiewu i muzyki Kościelnej. Z tej racji szczególnie ciepło myślimy o naszym Chórze Parafialnym, Scholi Młodzieżowej oraz Scholi Dziecięcej. Gratulujemy im pięknego zaangażowania w liturgię i dziękujemy za piękny śpiew. Przy tej okazji kierujemy zaproszenie i zachętę do wszystkich starszych, młodzieży i dzieci, którzy chcieliby śpiewać bo mają do tego predyspozycje aby zgłaszali się czy to do Pana Organisty czy Pań prowadzących Scholę Dziecięcą.

6. Dziękujemy Strażakom z Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn, którzy tradycyjnie jak każdego roku w dniu wczorajszym oczyścili rynny dachowe na Kościele.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina Ulica. Byli obecni: Hajowa Stanisława, Królicka Teresa, Kowalczyk Teresa, Budzińska Anna.

 

W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Radlina, lewa strona w kierunku Kielc.