Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 14.05.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu we wtorek obchodzimy, Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
2. Wczoraj w Kieleckiej Katedrze nasz rodak alumn Daniel Olejarczyk otrzymał z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Święcenia Diakonatu. Uczestniczymy w jego radości, gratulujemy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i wytrwałości na drodze powołania.
3. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dar ołtarza, są to trzy głębokie pateny do rozdawania komunii świętej. Dziękujemy także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni do uroczystości i posprzątanie terenu przy kościele i plebanii.

W kolejne dni Białego Tygodnia dzieci przychodzić będą do kościoła na godz. 17.00.

4. Dzisiaj od godz. 14.15 będziemy święcić pola. W Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Czwarty Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach  poświęceń.
5. W przyszłą niedzielę 21 maja po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
6. 19 maja w piątek spotkanie Stowarzyszenia „Św. Jacek”.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
8. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.