Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 07.05.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.
2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. W ciągu tygodnia podczas Mszy św. i nabożeństw modlić się będziemy o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Szczególnie modlić się będziemy w intencji naszego rodaka Alumna Daniela Olejarczyka, który 13 maja w sobotę, o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach otrzyma z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego Święcenia Diakonatu.
3. Również w sobotę13 maja o godz. 12.30  przeżywać będziemy I Komunię Świętą dzieci klas III naszej parafii. W związku z tym w poniedziałek i środę dzieci będą miały próby, po Nabożeństwie Majowym. Natomiast spowiedź dla dzieci I Komunijnych, a także dla ich rodziców, chrzestnych i rodzin w czwartek. o godz. 18.00.
4. Dzieci klas IV obchodzić będą rocznicę swojej I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę 14 maja, na Mszy św. o godz. 12.00. Próbę do przeżycia tej uroczystości będą miały we wtorek, po Nabożeństwie Majowym. Natomiast spowiedź w czwartek o godz. 19.00 (po I-szo Komunijnych).
5. Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony uwielbiając Boga, który dał ludziom ziemię aby „?czynili ją sobie poddaną?”. Od godz. 14.15 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych  i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Czwarty Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach  poświęceń.
6. Informujemy, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Bednarz Wincenty, Lutwin Karolina, Kołodziejczyk Agnieszka, Radek Halina, Ostrowska Krystyna, Michcik Marcin. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.