Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 02.04.2017r.

1. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową, rozpoczynająca w liturgii Kościoła Wielki Tydzień, ustanowiony w celu przeżycia przez wiernych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy,  usłyszymy także Ewangeliczny opis Męki Pańskiej, który wprowadzi nas w przeżycia całego Tygodnia. Na każdej mszy św. poświęcenie palm, a sumę rozpoczniemy poświęceniem palm na zewnątrz przy ołtarzu polowym (jeśli na to pozwoli pogoda).

2. W sobotę 8 kwietnia w Kielcach, tak jak ogłaszaliśmy, odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Początek o godz. 15.00 w kościele św. Wojciecha następnie procesja z palmami do Bazyliki Katedralnej i około godz. 18.00 Msza św. w Bazylice pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wyjazd z naszej parafii o godz. 14.30 z pod kościoła.

3. Chorych będziemy odwiedzać, udzielając Sakramentów Świętych, w Wielki Wtorek od godz. 1000. Zgłaszamy chorych w zakrystii.
4. Tradycyjnie już w Wielkim Poście rozprowadzane są przez Caritas baranki wielkanocne. U na s do nabycia w zakrystii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji.
5. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartki o godz. 1700, dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 1700, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1530.
6. W piątek Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 18.30 oparta na tekstach inspirowanych spotkaniem z papieżem Franciszkiem w czasie ŚDM.

A w Niedzielę Palmową w naszym kościele o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przedstawi spektakl słowno ? muzyczny, inspirowany nauczaniem Św. Jana Pawła II, pt.: „Świętość? Tylko dla odważnych”. Zapraszamy

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Po każdej Mszy św. przed Kościołem, w inne dni w zakrystii, można będzie zapisać się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II w Toruniu, która odbędzie się 1 maja 2017r. Przy zapisie należy podać pesel, który jest potrzebny do ubezpieczenia. Koszt pielgrzymki to 80 zł. Więcej informacji u Ks. Marka oraz w Gablocie.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Kobiec Katarzyna, Kobiec Jolanta, Pawłowska Kamila, Pedrycz Karolina, Sańpruch Teresa, Filipczak Jacek, Chrut Anna, Polak Ewa, Polak Przemysław, Knasiak Elżbieta.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Leszczyn zaczynając od Bęczkowa.