Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą 07.02.2016 r.

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku życia. Msze święte o godz.7.00, 9.00 i 17.00.

 2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zagłębiając się w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku:
  Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz.1700, a po niej Msza Św.
  Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz.1700, następnie Msza Św., na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.

  Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1830.

  Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.15.30.
  W niedzielę Msza św. popołudniu przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali.
  Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga Trzeźwości.

 3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2016 r. Będą trwały do środy 24.02.2016r. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 23.02.2016 r.
  Prowadzić je będzie O. Tomasz Pawlik, franciszkanin z Chęcin.

 4. W parafii Św. Wojciecha w Kielcach w najbliższą sobotę 13 lutego godz. 19:00 rozpocznie się cykl Katechez Przedmałżeńskich przygotowujących do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Zachęcamy młodych i narzeczonych aby skorzystali z tej okazji.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Krzysiek Beata, Krzysiek Katarzyna, Krzysiek Irena. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.