Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 10 maja 2015 r.


  1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w czwartek, obchodzimy Święto Św. Macieja, Apostoła, w sobotę, Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona polski.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. We wtorek po Nabożeństwie Majowym spotkanie kandydatów do Bierzmowania, obecność obowiązkowa.
  4. W sobotę, 16 maja o godz. 1200 podczas uroczystej Mszy św. dzieci klas III naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z tym spowiedź dzieci I komunijnych i ich rodzin w środę o godz. 1830.
  5. W sobotę w godzinach popołudniowych i wieczornych będzie miała miejsce w naszym Kościele Diecezjalna Majówka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież do udziału w tym wydarzeniu, między innymi w „Misterium” w wykonaniu naszej młodzieży o godz. 2030. Na Apelu Jasnogórskim kończącym dzień zapowiedział swoją obecność Ks. Biskup Jan Piotrowski.
  6. W przyszłą niedzielę przypada rocznica urodzin Karola Wojtyły, szczególna okazja do modlitw, które będziemy zanosić do naszego świętego Jana Pawła II, a także wspominać wydarzenia i przeżycia z nim związane.  Kremówki, które będzie można zakupić przed kościołem po każdej Mszy św. zapewne przywołają pełne humoru Papieskie wspomnienia z lat młodości w Wadowicach.
  7. 28 maja odbędzie się pielgrzymaka dzieci I-szo Komunijnych oraz ich rodziców do Łagiewnik, Centrum Jana Pawła II oraz do opactwa w Tyńcu.
  8. Zgodnie z wieloletnią tradycją w czasie wzrostu i dojrzewania roślin poświęcamy pola. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga, który dał ludziom ziemię aby „?czynili ją sobie poddaną?”. Chcemy także w ten sposób prosić o błogosławieństwo dla ojczystej ziemi, dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony. W przyszłą niedzielę będziemy święcić pola. I ksiądz od godz. 1415 Podmąchocice, Mąchocice Golica i Mąchocice Górne.   II ksiądz od godz. 1415 Mąchocice Dolne i Zakaniów. III ksiądz od godz. 1415 Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny w kierunku Bęczkowa. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach  poświęceń.
  9. Zgodnie z apelem Ks. Biskupa dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu.

10. Młodych przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego odsyłamy do gabloty przed kościołem, gdzie podany jest terminarz kursów przedmałżeńskich w kieleckich kościołach. Przypominamy, że w czasie wakacji katechez takich nie będzie.

11. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w przyszłą niedzielę po nabożeństwie majowym w sali na plebanii.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Kaleta Małgorzata, Gołd Elżbieta, Krawczyk Rafał, Łakomiec Grażyna, Salwerowicz Anna, Gołąbek Teresa, Kobak Ksawery, Krawczyk Weronika.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.