Witaj Majowa Jutrzenko!

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO…!

 

„Witaj Jutrzenko rano powstająca

 

 

 

śliczna jak miesiąc,jak słońce świecąca

 

 

 

Ty świecisz w miłej światu Częstochowie,

 

 

 

gdzie czołem biją świata monarchowie.

 

 

 

Tobie z dwunastu gwiazd koronę dano,

 

 

 

Panią Cię świata wszystkiego podano;

 

 

 

Na Jasnej Górze jaśniejsza nad słońce

 

 

 

Tu lud upada do nóg swej patronce…”

 

 

3 Maja – święto szczególne dla wszystkich Polaków, święto Maryi Panny, Królowej Polski i jednocześnie rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja, która co prawda nie uchroniła Polski przed rozbiorami, ale przeszła do historii jako pierwsza w Europie i druga w świecie najnowocześniejsza ustawa regulująca ustrój prawny państwa.

 

Dzień dzisiejszy był dla naszego chóru dniem bardzo pracowitym. Najpierw chór  wziął udział w uroczystej mszy świętej ku czci Maryi Królowej Polski w Dąbrowie uświetniając swym śpiewem liturgię, a po mszy świętej wykonał krótki koncert o tematyce patriotycznej. Całość zwieńczona została wspólnie odśpiewanym hymnem „Boże coś Polskę” gromkim echem odbijającym się od murów świątyni. Za nasz występ zostaliśmy nagrodzeni brawami .Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i wszystkie słowa uznania.

 

Następnie pośpieszyliśmy do naszego kościoła parafialnego, w którym również wzięliśmy udział w uroczystościach ku czci Matki Najświętszej prezentując nasz repertuar pieśni maryjnych i patriotycznych. Msza święta w Leszczynach miała podwójny charakter, ponieważ swe święto –  św. Floriana obchodzili również nasi dzielni strażacy. Wspaniale prezentowali się w swych odświętnych mundurach, ze sztandarami stojąc w szpalerze przed ołtarzem Pana jak zawsze zwarci i gotowi. Za tę ich gotowość i poświęcenie w walce z żywiołami składamy im dziś z serca płynące podziękowania.Radością przepełniły się nasze serca na widok młodzików stojących w czerwonych mundurach na czele szeregu strażaków. Oznacza to że wśród naszej młodzieży nie brakuje ducha odwagi i walki, że są wrażliwi i chętni do niesienia pomocy ludziom! Brawo!

 

Swym koncertem chcieliśmy poruszyć serca i przypomnieć jak ważna jest dla nas miłość do ojczystej ziemi, jej historii, do godła, hymnu, do biało-czerwonej flagi łopoczącej na wietrze, do Polski bo

 

„…..bez tej miłości można żyć,ale nie można owocować”