Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 11.02.2018r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku życia. Msze święte o godz.700, 900 i 1700.

2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zagłębiając się w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga  Krzyżowa  dla dzieci w czwartek o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1830. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga  Trzeźwości.

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się planowany wyjazd na Misterium Meki Pańskiej do Krakowa o godz. 1200 z parkingu koło Kościoła.
Łączny koszt wyjazdu łącznie z biletem to 40 zł. Osoby, które się zgłosiły prosimy o wpłacanie pieniędzy w zakrystii lub kancelarii do Środy Popielcowej włącznie.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II  Niedzielę Wielkiego Postu 26.02.2018r. będą trwały do środy 28.02.2018r. Prowadzić je będzie O. Tomasz Nowak z zakonu  Dominikanów. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 27.02.2018r.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja w Sali parafialnej.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny przy szosie prawa strona. Byli obecni: Jędryka Irena, Jaros Jolanta, Jamka Małgorzata, Dudzik Wiesława, Winiarska Barbara, Maziarek Anna, Maziarek Roman, Piotrowska Wiesława, Maziarek Aniela.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyna przy szosie prawa strona.