Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą 19.02.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu:

– w środę, Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
– w czwartek, wspomnienie Św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2. Komunikat Ks. Biskupa z racji 50 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. Rodzice dzieci ze szkoły w Cedzynie zawracają się prośbą o wsparcie podjętej przez nich inicjatywy. W grudniu 2016r. zmarła mama 7-mio letniej dziewczynki, którą obecnie wychowuje ojciec. Warunki mieszkaniowe są bardzo trudne. Istnieje więc pilna potrzeba pomocy. Rada Rodziców szkoły, do której uczęszcza dziecko podjęła wiele działań, które mają na celu poprawienie warunków życia dziecka. Obecnie są zbierane fundusze na dokonanie niezbędnych prac remontowych domu. Organizatorzy proszą wszystkich o wsparcie. Zbiórka do puszki zostanie przeprowadzona przez przedstawicieli rodziców w przyszłą niedzielę 26 lutego po każdej Mszy św.

4. W związku z organizowanym wyjściem do kina Helios w Galerii Ech na film pt.: „Zerwany kłos” prosimy, aby wszyscy udający się na film zebrali się pod kasą kina o godz. 17.45. Nie kupujemy biletu indywidualnie. Będzie jeden bilet zbiorowy. Cena biletu grupowego wynosi 12 zł. Na film można się jeszcze zapisać.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam.
6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Michcik Stanisława, Krzyszkowska Anna, Barcicka Małgorzata, Kaleta Waleria, Białogońska Anna, Karyś Alicja, Karyś Anna, Kupis Katarzyna, Sańpruch Anna, Wójcik Zofia.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.