Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą 26.02.2017r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku życia. Msze święte o godz.7.00, 9.00 i 17.00.

2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zagłębiając się w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga  Krzyżowa  dla dzieci w czwartek  o godz.1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w piątek  o godz.1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy   na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1830. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.15.30. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga  Trzeźwości.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci I-szo Komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 (spotkanie także z fotografem).

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II  Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2017r. będą trwały do środy 15.03.2017r. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 14.03.2016r. Prowadzić je będzie Ks. Rafał Dudała Duszpasterz Akademicki z Kielc.

5. W związku z ogłoszeniem z ubiegłej niedzieli o pomocy 7-mio letniej dziewczynce z naszej parafii, której mama umarła w grudniu ubiegłego roku. Dzisiaj po Mszach św. Przedstawiciele Rodziców zbierają ofiary do puszki na ten cel.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1615 a w sobotę o godz. 1630 różaniec dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Kundera Zofia, Banak Teresa, Michcik Anna, Gołąbek Katarzyna.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.