Ogłoszenia parafialne na Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2017r.

1. Dzisiaj Święto Przemienia Pańskiego – odpust w Masłowie.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy jeszcze:

We wtorek, wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

W środę, Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.

W czwartek, Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W piątek, wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

4. Dzisiaj z Wiślicy wyruszyła XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami szczególnie z naszej parafii.

5. Dzisiaj także przez naszą parafię przechodzą Pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę. Zwyczajem lat poprzednich proszą o przyjęcie ich w Mąchocicach na odpoczynek i posiłek około godz. 12.30.

6. W przyszły wtorek 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 7.00; 9.00;10.30, 12.00; 16.00.   Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i  owoców.

7. Zbliżamy się do Uroczystości Odpustowej Św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii, która będzie miała miejsce w czwartek 17 sierpnia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 10.30, 12.00 (przy ołtarzu polowym) i 15.00. Kazania w całym dniu będzie głosił i odprawi Uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 O. Tomasz Nowak Dominikanin. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka, które będą wystawione przez cały dzień w relikwiarzu w Kościele. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św. Po południu od godz. 15.30 Stowarzyszenie Św. Jacek zaprasza na rodzinny piknik, w którym miedzy innymi zawody dla najmłodszych sportowców o puchar przechodni Ks. Proboszcza. Następnie inscenizacja w wykonaniu dzieci z racji 100 rocznicy Objawień Fatimskich, występ Scholki dziecięcej. Gwiazdą wieczoru będzie znany i lubiany w całej Polsce rapujący Ksiądz, Jakub Bartczak, wstępował między innymi w finałowym koncercie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016r. Gośćmi specjalnymi będą również sportowcy Kazimierz Stafiej – wielokrotny medalista i mistrz Polski w kolarstwie szosowym oraz Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski – kieleccy szczypiorniści klubu „Vive”, a także i inne atrakcje.

8. W tym tygodniu w czwartek o godzinie 16.00 próba Scholki Dziecięcej przed Uroczystościami Odpustowymi.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kmiecik Małgorzata, Ksel Stanisława, Mazurczak Bronisława, Stępień Jolanta, Gołuch Janina, Pieczaba Marianna, Kmiecik Weronika.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Radlina.