Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 30.07.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w poniedziałek, wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana;

– we wtorek, wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa
i doktora Kościoła;

– w piątek, wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas, aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.
3. Tradycyjnie 5 sierpnia mszą św. w Wiślicy zaczyna się XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii i kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej pielgrzymki. Wzorem lat ubiegłych w ramach Pielgrzymki Kieleckiej będzie utworzona dla pielgrzymów Grupa Duchowa. Zaproszeni są do niej są ci, którzy ze względu na stan zdrowia, brak urlopu, czy innych przyczyn nie będą mogli wędrować do tronu Królowej Polski.

4. Przez naszą parafię – za tydzień 6 sierpnia – będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kierownik pielgrzymki, zwyczajem lat poprzednich, prosi mieszkańców Mąchocic o przyjęcie pielgrzymów około godz. 1230. Zachęcamy do ugoszczenia pielgrzymów i zorganizowania dla nich posiłku.
5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 16.30. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo I soboty.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Obara Helena, Cichońska Stanisława, Chrabąszcz Janina, Kropisz Stefania, Piłat Genowefa, Szyszkowska Danuta, Mazurczak Stanisława, Hińcza Janina, Ksel Paulina, Elżbieta Gołębiowska (podarowała kwiaty).

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Radlina.