Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą 7 czerwiec 2015 r.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek , Św. Jadwigi Królowej;

W środę, Bł. Bogumiła, biskupa;

W czwartek, Św. Barnaby, Apostoła;

W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

W sobotę, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;

2. Dzisiaj doroczne Święto Dziękczynienia, dzień który przypomina że prawdziwym Wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia i zawierzania Bogu Ojcu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 uroczysta Msza św. w intencji Ks. Proboszcza z racji 40 rocznicy Święceń Kapłańskich.
4. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za dar ołtarza (2 ornaty) i za przygotowanie  świątyni do uroczystości.

Zdjęcia z bierzmowania będą do zobaczenia na stronie internetowej www.kuzniafryzur.pl/bierzmowanie od środy 10 czerwca od godz. 2000. Zamówienia zdjęć i wpłata za nie u Ks. Władysława.

5. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 1700.
6. Jutro, 8 czerwca na Rynku w Kielcach, o godz. 2000 odbędzie się Uwielbienie Najświętszego Sakramentu, a więc wspólna modlitwa przez którą uczestnicy oddadzą cześć Chrystusowi powierzając Mu siebie oraz swoich bliskich. Niech nasz udział w tym spotkaniu, organizowanym w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała po raz trzeci, przyczyni się do umocnienia w wierze.
7. 14 czerwca w niedzielę w Kielcach na placu Św. Jana Pawła II od godz.1500 do 1800 odbędzie się ?Rodzinny Festyn Misyjny?, natomiast o godz. 1800 Msza św. w intencji Misyjnego Dzieła i Misjonarzy, której przewodniczył będzie Ks. Bp. Ordynariusz Jan Piotrowski.
8. Stowarzyszenie ?Pomoc Kościołowi w Potrzebie?, które jest dużą międzynarodową organizacją podlegającą bezpośrednio Watykanowi, a której działalność polega na pomocy wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom kataklizmów i prześladowań zaprasza naszą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka ta odbędzie się 10 czerwca (w środę) od rana do godz. 1230 na parkingu przed kościołem. W ten sposób pozbywamy się kłopotu z jego utylizacją a jednocześnie dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom na całym świecie.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyny Skała i Kopcówki. Byli obecni: Elżbieta Wiktór, Joanna Szczypała, Ewelina Żak, Barbara Parkita, Janina Rzepa, Bożena Doleżyńska, Grażyna Cedro.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyny Skała i  Kopcówki.