Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą 12.06.2016r,.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek, Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

We wtorek, Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

W środę, Bł. Jolantę, zakonnicę;

W piątek, Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. W minionych dniach przeżywaliśmy Wizytację Kanoniczną Parafii, przeprowadzoną przez Ks. Bp. Mariana Florczyka, a także sakrament bierzmowania, który przyjęła młodzież naszej parafii z rąk Ks. Biskupa Wizytatora. W związku z tym chciałbym podziękować Paniom Katechetkom, Ks. Prefektowi, Animatorom, za trud włożony w przygotowanie młodzieży. Dziękuję także rodzicom za Dar Ołtarza, przypomnę że jest to piękne Relikwiarium przeznaczone do wystawiania Relikwii Świętych. Dziękuję dyrekcjom szkół na terenie naszej parafii, nauczycielom, za zorganizowanie spotkań dzieci i młodzieży z Ks. Biskupem w szkołach. Ks. Biskup prosił aby wyrazić w jego imieniu wdzięczność a także słowa pochwały dla wszystkich. W jego odczuciu nasza parafia dobrze się prezentuje i rozwija. Ks. Biskup poświęcił także nowy cmentarz i modlił się za naszych zmarłych. Przy tej okazji chciałbym podziękować Wójtom Gminy Masłów a szczególnie  Wójtowi Gminy Górno za pomoc przy budowie parkingu obok cmentarza. Dziękuję Panom Sławomirowi Gołąbkowi i Robertowi Radkowi, którzy na tym etapie budowy cmentarza koordynowali prace.

3. W związku w wcześniejszym ogłoszeniem jest jeszcze możliwość wyjazdu na pełny tydzień do Krakowa na XXXI Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach od 25 do 31 lipca bieżącego roku. Zapisy możliwe jeszcze tylko w dniu dzisiejszym. Szczegółowe informacje u Ks. Prefekta Władysława.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 i nabożeństwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Góra. Byli obecni:  Okuńska Marta, Dobosz Zofia, Dobosz Aneta, Kołodziej Stanisława, Jaworska Renata, Furmanek Aniela, Fidera Ela, Cedro Halina, Skórska Joanna,

 

W przyszłym tygodniu zapraszam  do sprzątania Kościoła mieszkańców Cedzyny Góra.