Pielgrzymka dzieci komunijnych

4 czerwca 2016 roku dzieci, które w tym roku przyjęły I- szą Komunię św. razem ze swoimi rodzicami i paniami katechetkami dziękowali za ten dzień w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Mszy św. przewodniczył ks. dr Piotr Muszyński, który modlił się w intencji dzieci i ich rodzin. Po Eucharystii nawiedzili Grób Boży.

Kolejnym miejscem , które odwiedzili było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Siostra ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia opowiedziała o życiu i posłannictwie św. Faustyny. W kaplicy zakonnej ucałowali relikwie i zwiedzili miejsca związane z jej życiem.
Potem przeszli do Centrum Św. Jana Pawła II, gdzie znajdują się pamiątki po naszym wielkim rodaku m.in. relikwie krwi, sutanna, którą miał na sobie w dniu zamachu, płyta z grobu i inne.

W drodze powrotnej zatrzymali się w Krakowie. Nawiedzili kościół oo. Paulinów na Skałce, gdzie zginął śmiercią męczeńską św. Stanisław biskup i męczennik. Był to bardzo bogaty w duchowe przeżycia dzień, lekcja historii oraz możliwość nawiązania znajomości z kolegami z innych szkół tak dla dzieci jak i rodziców.